ЗДО (ясла – садок ) «Дзвіночок» Гребінківської селищної ради подяка за участь в V Всеукраїнській благодійній акції «Нарру Мяу для Мурчика»
Активну участь в якому взяли педагоги Ганіченко О.Ю, Люта Л.А, Храмичева О.П.
Вихователь ЗДО (ясла – садок ) «Дзвіночок» Гребінківської селищної ради Васильківського району Київської області Храмичева Олена Петрівна
Конспект заняття в ІІ молодшій групі «Тварини які поруч» Програмовий зміст: ознайомити дітей з домашніми тваринами; розширити знання дошкільників про котів і собак та їх значення для людини; сформувати первинні уявлення дітей про правила догляду за собаками і котами; закріпити знання та навички безпечної поведінки при зустрічі з безпритульними тваринами; розвивати вміння спостерігати за тваринами, виховувати любов до тварин, відповідальність, дбайливе ставлення до них. Хід заняття. За ширмою лялькового театру Котик доганяє Собачку. Лялькова вистава.
Котик: – Почекай, Дружок, не біжи до дітей, можливо вони злі і будуть нас ображати, я боюся, будь ласка не біжи! Собачка: – А може і ні! Може вони дуже хороші, добрі і нам з ними буде добре. Ми ж хочемо мати друзів. Вихователь: – Чекайте, чекайте. Доброго дня вам. Чому ви сперечаєтесь і хто ви такі? Котик: – А я – Пушок. Собачка: – Я – Дружок. Ми чули, що діти групи «Ріпка» дуже люблять тварин і нас не боражатимуть, нам би так хотілося з вами подружитися і погратися. Вихователь: – Ми дуже любимо тварин, правда, діти? І залюбки з вами подружимось, а поки заходьте і послухайте, сьогодні ми будемо говорити саме про вас. Діти, кого називають найменшими друзями людей? Так, різних тварин – котиків, собак, хом’ячків та ін. А як же вони стали друзями людини? Ви знаєте? Відповідь дітей. (Показ ілюстрацій вихователем) – Як ви думаєте, діти, завдяки чому наші котики є такими хорошими мисливцями?
– У котів дуже гострі кігті і хороший слух, вони гарно бачать вночі. А що дозволяє нашим муркотунам рухатись непомітно і тихо? – Коли кішки біжать, то вони ховають кігті і стають лише на товсті та м’які подушечки пальців, тому й рухаються безшумно. А ви знаєте у котів і собак є своя мова. Розгляд ілюстрацій.
Гра «Кіт чи собака»
– А тепер давайте пограємо в гру. Я буду називати риси характеру тваринок, а ви будете вгадувати, хто це: собачка чи котик. (якщо собачка,діти гавкають, як собачки, якщо відноситься до котиків – нявкають) – Отже, розпочинаємо: Охороняє будинки; Вміє ловити миші; любить багато спати; любить вмиватися; муркотить; не любить купатися; приносить капці; має чутливі вуха; любить прогулянки на вулиці. Собачка: Які ви молодці. Вихователь: –Але наші тварини беззахисні, тому їх не можна кривдити. – Щоб у вашого домашнього улюбленця завжди був гарний настрій, слід правильно за ним доглядати. – Будь-яка тварина – це велика відповідальність, і перед тим, як завести собі котика чи собачку, необхідно дізнатись, що ж йому потрібно і як за ним потрібно доглядати. – А скажіть, будь ласка, як треба доглядати за своїми домашніми улюбленцями? У нас діти підготувалися і принесли фотографії з своїми улюбленцями, про них і розкажуть. Ми послухаємо, хто з вас допомагає піклуватися про домашніх улюбленців? І як саме ви це робите? (Дитина показує фотографію свого улюбленця та розповідає про нього)
Вихователь: – Так, якщо у вас проживає песик або котик, то необхідно їх годувати, розчісувати їм шерсть, вигулювати, купати їх, якщо вони забруднились (але лише з дорослими), гратись із улюбленцем. – Як ви вважаєте, як правильно годувати кішок і собак? – Можна годувати їх спеціальним кормом, у якому є всі необхідні для життя речовини. Також ці тварини полюбляють каші з м’ясом та рибою (без кісток). – Ні котикам, ні песикам не можна давати солодкого (наприклад, шоколаду чи цукерок), адже цим ми можемо зашкодити маленьким пухнастикам. – Також пам’ятайте, що слід обов’язково мити руки після кожного контакту з тваринами. Адже на їхній шерсті можуть бути хвороботворні бактерії. Котик Пушок: Так, так, так. Люблю, як добрі діти гладять шерсть густу мою, Як дарують всі гостинці, кашку молочко дають. Та сердитись починаю, як граються хвостом моїм Очі робляться зелені, я не п’ю тоді й не їм Собачка Дружок: Я сміливий та відважний, прудкий, вправний та безстрашний. Маю гарний зір та слух, в мене бездоганний нюх. Я чужого відганяю, та ваш дім охороняю. І знає кожна дитина, що собака кращий друг людини.
Виховалель: А зараз наші друзі запрошують нас відпочити. Фізкультхвилинка. Мій собачка – гарний друг. Я гуляю з ним навкруг. В м’ячик граю і стрибаю, Він мене охороняє. А як в дім заходжу з ним Миємо лапки я і він. Командам я його навчаю, Класного я друга маю.
Гра «Правильно-неправильно»
– А зараз давайте ми з вами пограємо та перевіримо, які правила поведінки з тваринами ви знаєте. Правила гри: під час гри діти мають сплеснути у долоні, якщо твердження правильне, або потупати, якщо твердження помилкове (при цьому темп не повинен бути надто повільним). – Готові? Починаємо! Собаку потрібно бити (Ні) Коти вміють ловити мишей. (Так) Собаки та коти живуть разом з людьми. (Так) Собаки вміють ловити мишей. (Ні) Собаку можна дражнити. (Ні) За домашнім улюбленцем потрібно прибирати. (Так) Песиків і котиків можна годувати шоколадом. (Ні) Після спілкування з улюбленцем потрібно мити руки. (Так) Безпритульного котика та собачку можна підгодовувати лише з батьками. (Так) Під час зустрічі з безпритульним собакою забороняється: замахуватися на собаку палицею, гілкою, рукою, кричати; намагатися відібрати у нього те, що він їсть (гризе); починати бігти, коли ви побачили безпритульну тварину; підходити і гладити незнайомого собаку чи кота. Собачка Дружок. Так, мені дуже шкода цих собачок, вони всі там чекають що хтось із людей із добрим серцем забере їх до себе в сім’ю, і так буває
дуже часто. Я надіюсь у вас у всіх добре сердечко і ви ніколи не викинете на вулицю своїх улюбленців. – Запам’ятайте: перед тим як брати тваринку додому, треба добре все продумати, чи зможете ви виконувати свої обов’язки постійно і багато років. Не забувайте, що ви відповідальні за тих, кого приручили. Майте чуйне, щедре і добре серце, у якому знайдеться місце для любові до тваринок! А зараз ми намалюємо малюнки своїх домашніх улюбленців і подаруємо їх Дружку та Пушку і скажемо їм, що ми всі дуже любимо тваринок і їх ніколи не образимо. Діти малюють м’ячик для котика та собачки
Вихователь ЗДО (ясла – садок ) «Дзвіночок» Гребінківської селищної ради Васильківського району Київської області Ганіченко Оксана Юріївна Заняття в середній групі з розвитку мовлення та культури мовленнєвого
спілкування.
Тема. Складання сюжетно - описової розповіді за картиною «Безпритульне цуценятко». Програмовий зміст: формувати у дітей уміння складати сюжетно- описову розповідь за картиною, домислювати подальші події; удосконалювати навички творення іменників назв малят тварин, за допомогою пестливих суфіксів; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, збагачувати уяву; виховувати гуманне ставлення до тварин, почуття відповідальності за тих кого приручили. Матеріал: ілюстрації із зображенням безпритульного цуценяти, картини з зображенням тварин. Хід заняття: Вихователь: я сьогодні йшла до дитячого садка і на дошці оголошень прочитала прохання господаря про допомогу у пошуку зниклого маленького цуцика. З вас ніхто не зустрічав цуценятка вранці? Як ви гадаєте,що може трапитися з самотньою, беззахисною тваринкою? Де вона може бути? Як їй можна допомогти знайти свій двір,свого друга чи маму? (відповіді дітей). Вихователь: я пропоную вам розглянути ілюстрації із зображенням цуценят, які дуже схожі на того цуцика, що я бачила на дошці оголошень. Запитання для дітей: — Хто зображений на ілюстраціях? — Які песики за розміром? — Що робить це цуценя? Що робить інше? — Чому воно сумне? — Як ви здогадалися?
— Як ви вважаєте, чи є у цього цуцика господар, друг? — Яку пору року зображено на картинці? — Яка погода? Чим ми можемо допомогти йому? Діти. Нагодувати, забрати додому, пожаліти, знайти йому друга… Вихователь: давайте складемо розповіді за цією картинкою. Розповіді потрібно складати не тільки про те, що бачите, а й про те що було до цього з песиком і що буде після цього. Може, ми з вами помиляємося, що це цуценя самотнє? (5–6 дітей складають розповіді.) Вихователь: малята, можливо і справді наше цуценятко не самотнє. Воно вибігло на вулицю і заблукало. Його увесь час розшукував хлопчик Сергійко. А коли побачив то дуже зрадів. Хлопчик забрав його у двір, нагодував, викупав і весь час з ним грався.Чим люблять гратися цуценята? Проблемні ситуації: 1. Якось розмовляли безпритульна собачка і домашня. Кому живеться краще? Чому?— Як можна допомогти бродячим тваринам? 2. У тітки Насті була любима собачка Жучка. У неї появилось красиве чорняве цуценятко. Сусідські діти Петрик, Катруся та Михайлик дуже хотіли мати вдома його. Але тітка Настя не могла вирішити, кому віддати цуценя. Вона кожного з дітей запитала: «Що ти будеш робити з цуценятком?» Петрик відповів : «Я буду показувати його всім своїм друзям.» Катруся сказала: «Я буду з ним гратися», а Михайлик мовив : «А я нагодую його та змайструю цуценяті гарну будку» Як ви гадаєте, кому з дітей тітонька віддасть цуценя? Свою відповідь поясніть. Фізкультхвилинка Бігав по двору цуцик - (повільний біг на місці)
Бачить шматочок пирога - (нахил вперед, руки в сторони) Під ганок заліз і з'їв - (присісти, руки до рота) Розлігся, засопів - (руки в сторони, голову на бік)
Дидактична гра «Назвіть малят»
Кріль — кроленя, лев — левеня, кінь — лоша, собака — цуценя, корова — теля, верблюд — верблюжа. Вихователь: а як малят називають пестливо? Діти. Кроленятко, левенятко, телятко, лошатко, цуценятко тощо. Вправа «Виправте помилки» Діти повинні виправити помилки у запропонованих сполученнях. Діти повинні виправити помилки у запропонованих сполученнях. • Засобакали гавки. • Закицькали нявки. • Зажабкали кваки. • Закачкали кряки. • Закізкали меки. • Забаранили беки. • За зірки сховалось небо. Вихователь: чи є у вас вдома тварини? Як ви за ними доглядаєте? Чи радіють вони, коли ви приходите з дитячого садочка? Чи сумують, коли вас немає? (Відповіді дітей.) Дидактична гра «Імітація» Діти беруть картки із зображенням тварин. Кожен із дітей намагається наслідувати зображених тварин, а інші повинні відгадати і назвати цих тварин. — Чи ти скачеш?
— Чи ти нявкаєш? — Чи ти цуценя? Підсумок Вихователь: Природі нічого не шкода, несе вона людям дарунки свої. І просить за це в нас природа,
щоб ми поважали й жаліли
Вихователь ЗДО (ясла – садок ) «Дзвіночок» Гребінківської селищної ради Васильківського району Київської області Люта Лариса Анатоліївна
Заннятя з художньо-продуктивної діяльності (Ліплення)
Тема. Кішечка
Програмовий зміст: учити дітей передавати в ліпленні силует тварини (кішки), деталізувати його (тулуб овальної форми, голова-куля з витягнутою мордочкою, короткі трикутні вуха, лапи, хвіст у вигляді стовпчиків); закріпити вміння ліпити конструктивним способом, щільно з’єднуючи деталі, примазуючи їх; розвивати вміння передавати пропорційне співвідношення частин тіла, їх розташування; виховувати любов до тварин. Матеріал: іграшка-кішка, пластилін, дошки для ліплення, стеки.
Хід заняття Вихователь заносить до групи кошеня. Принесли нам кошеня, А воно нявчить щодня. Десь заб’ється у коточок, Мов не котик, а клубочок. - Няв. Кошенятко, кошеня, Чом ти нявкаєш щодня? І нічого не їси – Ні хлібця, ні ковбаси? - Няв. Хоч воно не знало слів, Та його я зрозуміла: Кошеня усіх боїться Бо немає мами киці - Няв.
- Діти допоможімо кошеняті, зліпимо для нього цілу сімейку. Чи згодні ви?
- Спочатку розглянемо кошеня. Що в нього є? (голова, тулуб, лапи, хвіст) - Що на голові? (очі, вуха, ніс, ротик) - Якої форми мордочка? - На що схожі вушка? - Якого кольору очі? Ніс? Язичок? (відповіді дітей) - Чи однакового розміру голова та тулуб? - Чи всі лапи однакової довжини?
Щоб виліпити кішку, треба поділити шматок пластиліну на частини. Спочатку ділимо шматок на дві частини, а потім одну частину ділимо ще на дві. З найбільшої частини виліпимо тулуб. Для цього потрібно скачати стовпчик між долонями. З меншої частини скачаємо кулю – це голова. Прикріпляємо голову до тулуба, щільно примазуючи її. Пальчиками відтягуємо мордочку, прищипуємо вушка, роблячи їх гостренькими. Третій шматочок пластиліну ділимо на дві частини, а потім ці частини – ще на дві. Вийшло чотири шматочки – це лапки. Приєднуємо їх до тулуба, щільно примазуючи. Відтягнемо з тулуба хвостик, злегка притискаючи його з боків. Кішка готова.
Фізкультхвилинка
Кішка з кошенятами весело гуляла, (Ходьба) Кішка кошеняток усього навчала, (Напівприсідання, руки на поясі.) Тихенько Ступати, мишок шукати, (Ходьба на носках, нахили.) На зеленому горбочку весело гуляти! (Стрибки.) - Відпочили трішки? Тож сідайте на місця, Зліпимо ми кішку. - Пригадаймо послідовність роботи. Самостійна робота дітей, індивідуальна допомога вихователя Під час роботи вихователь нагадує, що всі деталі треба з’єднувати щільно, примазуючи їх пальчиками. Можна запропонувати дітям стекою намалювати мордочку, рисочки – шерсть, прикріпити вуса з ліски. Запропонувати поміркувати, у якому положенні можна зобразити кішку: якщо вона стрибає – передні лапи разом, витягнуті трішки вперед; якщо вона йде , біжить, то одна передня лапка і одна задня лапки будуть направлені вперед. Зраділо наше кошенятко,
Бо є у нього мама й татко. Сестрички, братики, тітки, І навіть дядечка-коти. - Що відчули ви, коли кошенятко зраділо своїм родичам? - У який спосіб ви ліпили кішок? Висновок : діти давайте згадаємо правила безпеки при поводженні з кішкою. Адже кішка водночас довірлива й хитра. Ласкава й хижа, домашня і дика. Вона близький родич тигра, лева, леопарда і веде себе майже так, як і вони. М’які лапки котика мають кігтики, які кішка може випускати і ховати. Подряпини від кігтиків довго не загоюються. Тому ображати і дражнити котів суворо забороняється! «Діти давайте жити дружно!»