top of page

Звіт керівника

Звіт завідувача ЗДО (ясла-садок) "Дзвіночок" за 2018-2019 навчальний рік

Гребінківської селищної ради

ЗВІТ

завідувача закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Дзвіночок» Гребінківської селищної ради

Фокіної Тетяни Михайлівни за 2018/2019 навчальний рік перед колективом та батьками на загальних зборах

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005р. № 178, зміст звіту зроблений на підставі “Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів перед колективом та громадськістю".

МЕТА:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

І.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:Конституції України, Закону України “Про дошкільну освіту”, Базового компоненту дошкільної освіти, Закону України “Про охорону праці”, Закону України “Про цивільну оборону”, Закону України “Про дорожній рух”, Закону України “Про відпустки”, Кодексу “Про працю”, Базового компоненту дошкільної освіти, наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження граничного допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності» від 20.04.2015 №446, інструктивно - методичних рекомендацій Департаменту (управління) освіти і науки (молоді та спорту) обласних та Київської міської державних адміністрацій «Організація фізкультурно – оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах» від 02.09.2016 № 1/9-456, інструктивно - методичних рекомендацій Департаменту (управління) освіти і науки (молоді та спорту) обласних та Київської міської державних адміністрацій «Про організацію роботи з музичного виховання у дошкільних навчальних закладах» від 02.09.2016 № 1/9-454, інструктивно - методичних рекомендацій Департаменту (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій «Про організацію національно – патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах» від 25.08.2016. №1\9-396, інструктивно – методичні рекомендації в ЗДО «Щодо особливостей організації діяльності закладів дошкільної освіти в 2018 – 2019 н/р» (лист МОНУ від 13.06.2018 №1/9-386)5, Статуту та річного плану освітнього процесу ЗДО.

Заклад дошкільної освіти розпочав функціонування у травні 1945 року. Нове приміщення садка функціонує з серпня 1997 року. Групові приміщення забезпечені необхідними меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Для занять дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення:

- музична, спортивна зали;

- методичний кабінет та медичний блок;

- лужок для прогулянки на березі річки;

- спортивний та ігрові майданчики.

СКЛАД ВИХОВАНЦІВ

На 31.05.2019 року в ЗДО функціонує 6 груп: 1 група раннього віку, 5 груп дошкільного віку. Заклад відвідує 117 дітей.

Заклад працює за 5-денним режимом роботи: 2 групи – з 9.00 годинним перебуванням дітей, 4 групи – з 10.5 годинним перебуванням дітей. За бажанням батьків організовано чергові групи.

КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Педагогічний процес у ЗДО забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідувач,вихователь-методист, музичний керівник, інструктор з фізкультури, практичний психолог, 7вихователів.

Освітній рівень педагогів:

Всі педагоги мають педагогічну освіту. Фахову педагогічну освіту має 8 чоловік.

Стаж роботи педагогічних працівників:

до 10 років – 0

до 20 років -4 педагоги

більше 20 років - 3 педагоги

більше 30 – 5 педагоги

Кваліфікаційний рівень педагогів:

8 педагогів – мають вищу кваліфікаційну категорію 67%

4 педагогів – мають тарифний розряд 33%

Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів. Курси підвищення кваліфікації при інституті післядипломної освіти пройшли (відповідно до плану РМК) – 3 педагоги: Фокіна Т.М., Волинська Л.А., Кульчицька Г.Є.

Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу ЗДО відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

ІІ ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ У 2018/2019 н.р.

Виходячи із аналізу позитивних та проблемних моментів при розв’язанні завдань поточного навчального року, враховуючи недоліки та досягнення, колективом ЗДО було визначено наступні завдання на 2018/2019 навчальний рік:

  1. Підвищення професійного рівня педагогів з екологічного питання виховання дітей дошкільного віку згідно вимог Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» .

  2. Формування соціально – економічної компетентності дошкільників через організацію ігрової діяльності.

  3. Оптимізація роботи з фізичного виховання шляхом впровадження профілактичних оздоровчих вправ та прийомів валеологічної освіти дошкільників.

ІІІ МЕТОДИЧНА РОБОТА

Зміст дошкільної освіти в межах Базового компоненту в ЗДО (ясла – садок ) «Дзвіночок» в 2018 - 2019 навчальному році визначався Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина» .

Методична робота в закладі була спрямована у відповідності до домінуючих напрямків роботи з педагогами, а саме підвищення якості професійного рівня педагогів через застосування сучасних психолого – педагогічних та інформаційно – комунікативних технологій, впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду роботи.

З метою вдосконалення навчально-виховного процесу педагогічний колектив використовував альтернативні методики та технології, а саме:

  • навчання читанню за методикою Л. Шелестової – вихователі: Григораш Л. М. І молодшої групи «Ріпка», Люта Л. А. середньої групи «Сонечко», Ганіченко О Ю. старшої групи «Мальва», Приліпка Т. Г. старшої групи «Жар – птиця».

  • система мовленнєвих ігор, елементарного музикування Карла Орфа та використання елементів методики М.М. Шуть - музичний керівник Ковальчук Т. В., всі групи;

  • Людмила Шульга. Розвиток творчих здібностей у дітей середнього та молодшого віку – вихователі ІІ молодших груп Волинська Л. А,, Калініченко Н.Є, вихователь середньої групи Люта Л. А.

  • методика фізичного виховання Вільчковського Е. С. та елементи методики фізичного виховання Єфименка М. М. - інструктор з фізкультури Волинська Л. А всі групи.

  • А М. Богуш . Методика розвитку мовлення дітей - всі групи.

Варіативну програму «Казкова фізкультура», програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку. Автор Єфименко М. М. - інструктор з фізкультури Волинська Л. А., всі групи.

Забезпечено належну організацію проведення роботи за навчально-методичним посібником для вихователів старшого дошкільного віку Н. Гавриш, О. Пометун «Дошкільнятам - освіту для сталого розвитку: діємо разом» ( старша група «Мальва», вихователь Ганіченко О. Ю.).

А також роботу за парціальними програмами:

  • парціальна програма гуртка з нетрадиційного малювання «Малярик – веселкарик» затверджена КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» м. Біла Церква протокол № 1, від 08.02.2018, автори: Ганіченко О. Ю., Приліпка Т. Г. (вихователь середньої групи Люта Л.А.)

  • парціальна програма гуртка з нетрадиційного малювання «Малярик – веселкарик» затверджена КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» м. Біла Церква протокол № 1, від 08.02.2018, автори: Ганіченко О. Ю., Приліпка Т. Г. (вихователь старшої групи Приліпка Т. Г.)

  • Парціальна програма гуртка «Юні олімпійці» (для дітей старшої групи) затверджена КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» м. Біла Церква протокол № 1, від 08.02.2018, автор та керівник інструктор з фізкультури Волинська Л. А.

Методична робота з педагогічними кадрами у 2018 -2019 навчальному році була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів. Кількісний і якісний аналіз оцінювання рівня організації методичної служби в ЗДО показав, що всі форми методичної роботи (педради, консультації, семінари-практикуми, майстер – класи, тренінги, ділові ігри, колективні перегляди занять) носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли розвитку творчої активності педагогів, підвищенню рівня їх інноваційної компетентності.

Заслуговує на увагу рівень проведення та результативність засідань педагогічних рад, на яких обговорювались проблеми:

- установче: звіт про оздоровчий період, обговорення та затвердження річного плану, про аналіз готовності груп до нового навчального року (протокол №1 від 30.08.2018 р.);

- тематична: «Екологічне виховання дітей дошкільного віку згідно вимог Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»» (протокол № 2 від 30.11.2019);

- тематична «Формування соціально – економічної компетентності дошкільників» (протокол № 3 від 27.02.2019);

- підсумкова про результати педагогічного обстеження дітей на рівень засвоєння знань, умінь, навичок відповідно до вимог чинної програми; про виконання річного плану в роботі з дітьми, батьками, педагогами про виконання творчих планів музичного керівника; про стан готовності старших дошкільників до навчання в школі; (протокол № 4 від 31.05.2019 року).

Активну участь в засіданнях педагогічної ради брали вихователі: Волинська Л. А., Люта Л. А., Кульчицька А. Є.

Робота педагогічних рад була проведена на науковій основі. Педагоги обмінювалися досвідом своєї роботи, активно включалися в обговорення питань, які висвітлювались на засіданнях, інформували, аналізували, звітували про власні здобутки, ділились досвідом роботи. Особливо хочеться відмітити презентації мультимедійних альбомів пошуково – дослідницької роботи з дітьми дошкільного віку, які підготовили та продемонстрували вихователі: Ганіченко О. Ю.,Глівінська О. М., Люта Л. А., Храмичева О. П.

Цікаво пройшов тренінги «Ведемо разом з дітьми календар спостережень за природою» (23.10.2018 р.), «Навчаємо дошкільників першим крокам в економіку» (22.01.2019) під час яких вихователі систематизували та поповнили свої знання та вміння.

Результативно та з високим рівнем зацікавленості відбувся семінар - практикум: «Організація екологічної освіти в сучасному закладі дошкільної освіти» (27.09.2018 р.). Зміст проведеного семінару складався з теоретичних, практичних завдань з використання активних та інтерактивних форм роботи з педагогами. В результаті роботи семінару, підвищилась ефективність діяльності колективу за чинною Програмою. Семінар – практикум «Формування економічної досвідченості дітей дошкільного віку засобами гри» (05.12.2018) розкрив педагогам доцільність організації різноманітних ігор під час формування елементарних економічних понять. Цікавий семінар – практикум провела Волинська Л. А. на тему: «Спортивні вправи та ігри ефективний засіб фізичного розвитку дітей» . Інструктор з фізкультури ознайомила педагогів з сучасними вимогами проведення спортивних вправ та ігор (20.03.2019).

Плідно пройшла ділова гра «Природа виховує, оздоровлює, навчає» яку підготовила та провела Ганіченко О. Ю.

Слід відмітити проведення педагогами майстер – класів під загальною темою «Профілактично – оздоровча робота з дітьми» (інст. з фізкультури Волинська Л. А. – 20.03; 11.04:14.05 2019 р.), Така форма роботи дала змогу Ларисі Анатоліївні показати свою майстерність, практичні уміння з даного питання. Педагоги ж набули досвіду та закріпили свої знання.

Відповідно до річного плану освітньої роботи на 2018 -2019 н. р. дошкільного навчального закладу (ясла – садок) «Дзвіночок» були проведені такі тематичні перевірки:

  • з 19.11 по 23.11.2018 стан проведення роботи з екологічного виховання з дітьми ІІ молодшої групи «Світлиця» (Калініченко Н. Є. та середньої «Сонечко» (Люта Л. А.)

  • з 18.02. по 22.02. 2019 р. з логіко – математичного розвитку старших групах «Мальва» (Ганіченко О. Ю.), «Жар - птиця» (Приліпка Т. Г. )

А також з 20.05 по 24.05.2019 р. фронтальна перевірка, під час якої було проведено вивчення рівня підготовки дітей до навчання у школі у двох старших групах «Мальва» (вихователь Ганіченко О. Ю. ) та Жар – птиця» (вихователі Приліпка Т. Г., Глівінська О. М.).

Під час тематичної перевірки з екологічного виховання було виявлено, що в календарних планах освітньої роботи та в перспективному календарному плануванні (сітка) в даних групах, які працюють за Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина», екологічному вихованню дітей відведено належне місце. Така діяльність дітей відбувається як в повсякденному житті, так і на спеціально організованих заняттях з ознайомлення з природним довкіллям, які проводяться відповідно до розкладу занять. Систематично організовуються спостереження під час прогулянки. Вихователі чітко вибирають об’єкт, дотримуються структури спостереження. У групах є багато дидактичних ігор природничого характеру, виготовлених власноруч та придбаних.

Доречно вихователі поєднують розділи програми «Дитина у природному довкіллі» та «Дитина у світі культури», тобто проводять інтегровані заняття з ознайомлення з природним довкіллям та художньо – продуктивної діяльності (ліплення, аплікація, малювання). Використовують з дітьми наступні методи навчання: наочні, словесні та практичні. Проведення занять за певним сюжетом дає можливість реалізувати принцип ігрової організації навчання.

Перед кожним заняттям проводять велику підготовчу роботу: спостереження за природними явищами, об’єктами живої та неживої природи , слухання звукозаписів (спів птахів, шум моря, вітру тощо), влаштовують хвилинки милування, вивчення віршів, прислів’їв, ознайомлення з народними прикметами, читання літератури.

В усіх групах функціонують куточки природи, розміщенні в доступному для дітей місці, мають естетичний вигляд, обладнані інвентарем для догляду за рослинами. Цікаво проходять цільові прогулянки, спостереження в природі, екскурсії, пошуково – дослідницька робота.

Проте є недоліки: не всі діти І молодшої групи правильно називають основні частини тіла тварин (голова, тулуб, лапи, хвіст), помічають яскраві ознаки зовнішнього вигляду (роги, гребінець, крила, борода, дзьоб, вуса).

Дітям ІІ молодшої групи важко вдається розрізняти та називати рослини найближчого оточення, зокрема дерева, дитинчат свійських тварин та відрізняти від дорослої тварини за зовнішнім виглядом та поведінкою.

Дошкільники середньої групи не називають послідовно пори року, їм важко вдається розрізняти за зовнішніми ознаками дерева та кущі найближчого оточення та називати їх.

У куточку природи не всі кімнатні рослини відповідають вимогам програми «Дитина».

Дані тематичної перевірки з економічного виховання свідчать про те, що вихователями: Ганіченко О. Ю., Приліпка Т. Г., Глівінською О. М. ведеться систематична і планомірна робота з економічного виховання згідно з вимогами Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» та сучасних методик. Шляхом співбесід з вихователями можна зробити висновок, що вони вивчили і опрацювали зміст чинної програми, зокрема розділ програми «Дитина в соціумі» (підрозділ «Соціальний світ») та рубрику «Економічне виховання».

Організована освітня та виховна робота з економічного розвитку не обмежується самими заняттями. Відповідно до календарних планів освітньої роботи та перспективного календарного планування (сітка) в даних групах діяльність дітей з даного питання відбувається як в повсякденному житті, так і на спеціально організованих заняттях, які проводяться відповідно до розкладу занять.

Основними формами роботи з дошкільниками є:

  • заняття різних видів (інтегроване, тематичне, комбіноване);

  • індивідуальна робота;

  • дидактичні та сюжетно – рольові ігри;

  • екскурсії;

  • цільові прогулянки;

  • спостереження.

У другій половині дня вихователі створюють умови для активного спілкування дітей, а це сприяє формуванню у дошкільників розуміння вироблених правил, умінню співвідносити свої бажання з можливостями.

Але недостатнім є наповнення предметно – розвивального середовища настільними, дидактичними, сюжетно – рольовими іграми економічного характеру (група «Жар – птиця).

Спостереження за освітнім процесом і його аналіз засвідчили, що вихователям слід спрямувати свою роботу на формування у дітей уявлень про потреби в сім’ї , учити розуміти відмінність між словами «хочу» і «треба», створювати проблемні ситуації для закріплення знань економічного характеру.

Фронтальна перевірка показала (довідка), що заклад дошкільної освіти завдяки клопіткій праці педагогів Ганіченко О. Ю., Приліпка Т. Г. Глівінської О. М., муз. керівнику Ковальчук Т. В., інструктора фізкультури Волинської Л. А., психолога Кульчицької А. Є. помічників вихователів підготував дітей до навчання в школі на достатньому рівні, відповідно до Програмових вимог.

Згідно до річного плану педагогами проведено відкриті заняття для колег ЗДО:

  • тематичне заняття з ознайомлення з природним довкіллям «Пригоди краплинки» (І молодша група «Паровозик», вихователь Храмичева О. П.)

  • тематичне заняття з художньо – продуктивної діяльності «Чарівний світ фарб» (середня група, вихователь Люта Л. А.)

  • тематичне заняття з ознайомлення з природним довкіллям «Дивовижний парк відкриттів» (старша група, вихователь Глівінська О. М.):

  • тематичне заняття з ознайомлення з навколишнім «Маленькі дослідники» (старша група Ганіченко О. Ю.)

Відкриті показові заняття пройшли на високому рівні, дали змогу побачити педагогічну майстерність педагогів, показали, які методи та прийоми слід використовувати для збагачення знань дітей та заохочення їх до навчання. Слід відмітити знання та індивідуально творчі здібності дітей.

З 16.04 по 19 .05.2019 року відповідно плану роботи пройшов «Тиждень безпеки дитини». Під час якого педагоги підготовили матеріали та оформили стенди «Абетка здоров’я» за розділами «Дитина і природа», «Дитина і вулиця», «Дитина серед людей», «Здоров’я дитини», відбувся тренінг евакуації дітей та працівників з приміщення дитячого садка, а також з дітьми проведені різноманітні інтегровані заняття, бесіди, музичні та фізкультурні розваги.

Підсумком «Тижня безпеки» було організовано виставку дитячих робіт на тему «Дитина».

Протягом навчального року вивчалися досвіди роботи: Лютаї Л. А. «Навчання дітей дошкільного віку зображувальній діяльності за мотивами українських народних промислів», Кульчицької А. Є. «Особливості формування соціального розвитку дитини» система роботи Влинської Л. А. впровадження в роботу з дітьми старшого дошкільного віку парціальної програми з фізичного розвитку гуртка «Юні олімпійці»,

Відповідно плану атестацію пройшли три педагоги. За підсумками атестації:

  • завідувач ЗДО Фокіна Т. М. підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» та звання «Вихователь – методист»;

  • вихователь Люта Л. А. встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»;

  • практичний психолог Кульчицька А. Є. підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»;

  • інструктор з фізкультури Волинська Л. А. підтверджено 9 т.р.,

  • вихователь Волинська Л. А підтверджено 11 т. р.

Педагоги ЗДО систематично відвідували районні та обласні методичні об’єднання з наступним обговоренням особистих вражень, отриманих рекомендацій:

ПІП

Який районний (обласний) захід відвідав?

Термін

1.

Глівінська О. М.

Храмичева О. П.

Семінар – практикум : «Використання інноваційних технологій при формуванні логіко – математичної компетентності дітей дошкільного віку» (ЗДО «Ромашка» смт Глеваха),

21.11.2018

06.02.2019

2.

Ковальчук Т. В.

Григораш Л. М.

Педагогічна студія: «Формування художньо – продуктивної компетенції дітей дошкільного віку засобами музичної діяльності» (ЗДО «Сонечко смт Дослідницьке, ЗДО «Струмочок» с – ще Зелений бір),

12.21.2018

20.03.2019

3.

Григораш Л. М.

Методичний практикум: «Методичні аспекти підвищення фахового рівня педагогів» (ЗДО «Ромашка» смт Глеваха)

13.03.2019

4.

Калініченко Н.Є.

Навчальний центр педмайстерності: «Організація зображувальної діяльності в закладі дошкільної освіти» (ЗДО «Казочка» смт Гребінки)

14.11.2018

06.02.2019

18.04.2019

5.

Приліпка Т. Г.

Ганіченко О. Ю.

Коуч – студія: «Формування художньо – продуктивної – діяльності дітей дошкільного віку засобами театралізованої діяльності» (ЗДО «Золоті зернята» смт Глеваха)

22.01.2019

6.

Глівінська О. М.

Навчально – методичний захід підвищення кваліфікації обласної педагогічної студії «Лепбук для реалізації ідей сталого розвитку дітей дошкільного віку»

22.11.2018

20.02.2019

18.04.2019

7.

Ганіченко О. Ю.

Навчально – методичний захід підвищення кваліфікації обласної педагогічної студії «Лепбук для реалізації ідей сталого розвитку дітей дошкільного віку»

22.11.2018

20.02.2019

18.04.2019

На базі ЗДО було проведено районний семінар – практикум на тему «Розвиток пізнавальної активності дітей дошкільного віку у пошуково – дослідницькій діяльності». Під час якого були представлені теоретичний матеріал, а також показ пошуково – дослідницької роботи: «Блакитна хмаринка» (вихователь І молодшої групи Храмичева О. П. ) « Пізнаємо світ фарб» (вихователь середньої групи Люта Л. А.), «Подурожуємо казкою та експериментуємо» (вихователь старшої групи Глівінська О. М.), «Щоб здоровими зростати, про продукти треба знати» (вихователь Ганіченко О. Ю.)

Педагоги постійно приймають участь у районній педагогічній виставці. Цього року на виставці «Освіта Васильківщини – 2019» педагоги представили методичні матеріали з досвіду роботи та дидактичні ігри :

п/п

Названомінації

Тема

матеріалів

Прізвище, ім’я, по батькові

вчителя, фах

1.

Дошкільне виховання

Досвід роботи з теми «Сучасні підходи до організації взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками»

ФокінаТ. М., завідувач ЗДО

2.

Дошкільне виховання

Досвід роботи з теми « Навчання дітей дошкільного віку зображувальній діяльності за мотивами українських народних промислів»

Люта Л. А.,вихователь

3.

Дошкільне виховання

Досвід роботи з теми «Особливості формування соціального розвитку дитини»

Кульчицька А. Є., практичний психолог

4.

Дошкільне виховання

Презентація парціальної програми гуртка з фізичного розвитку для дітей старшого дошкільного віку «Юні Олімпійці»

Волинська Л. А., інструктор з фізкультури

5.

Дошкільне виховання

Лепбук «Комахи», для реалізації ідей сталого розвитку дітей дошкільного віку дид. ігри: «За життя без сміття», «Чисте повітря»

Ганіченко О. Ю.,вихователь

6.

Дошкільне виховання

Лепбук «Математика»

Глівінська О. М., вихователь

7.

Дошкільне виховання

Розвиваючі дидактичні ігри для дітей дошкільного віку

Приліпка Т. Г., Храмичева О. П., Калініченко Н. Є. - вихователі

Cвою професійну майстерність використовуючи в роботі кращі досвіди педагогічної майстерності своїх колег, а саме:

- досвід Григораш Л. М. вихователя – методиста ЗДО «Дзвіночок» смт Гребінки з питання «Проектна діяльність – засіб творчого потенціалу педагога»;

- досвід Глівінської О. М. вихователя ЗДО «Дзвіночок» смт Гребінки з питання впровадження парціальної програми гуртка з логіко-математичного розвитку дітей середнього дошкільного віку «Математичний калейдоскоп»;

- досвід Ганіченко О.Ю. вихователя ЗДО «Дзвіночок» смт Гребінки з питання «Екологічне виховання дітей старшого дошкільного віку спільно з родиною»;

- досвід Ковальчук Т. В. музичного керівника ЗДО «Дзвіночок» смт Гребінки з питання «Розвиток вокальних здібностей дошкільників засобами пісенної творчості»;

- досвід Храмичевої О. П. вихователя ЗДО «Дзвіночок» смт Гребінки з питання «Інтегрований підхід до формування логіко-математичних понять у дітей дошкільного віку».

Цікаво пройшли свята: «Свято урожаю», « Новий рік», «Рідну матусю радо ми вітаємо», «Мій тато найкращий». Також щотижнево проводились розваги відповідно до річного плану муз. керівника Ковальчук Т. В, інструктора з фізкультури, Волинської Л. А., раз у місяць День здоров’я.

Протягом року для батьків вихованців проведено ряд консультацій. Організовано конкурс для батьків та дітей «Спортивний інвентар власними руками». На якому були представлений спортивний інвентар з підручного матеріалу. Переможців нагороджено грамотами та подяками.

Отже, спираючись на вище сказане, можна зробити висновок, що методична робота велася в ЗДО протягом 2018 – 2019 н. р. на достатньому рівні та відповідно до річного плану.

ІV СИСТЕМА РОБОТИ ЩОДО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ДИТИНИ

Заклад дошкільної освіти є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги, щодо забезпечення прав дитини, які закріплені у основних державних документах:

-Конституція України;

-Конвенції ООН про права дитини;

-Законом України «Про охорону дитинства»;

Організація роботи щодо охоплення навчанням дітей 5-річного віку та обліку дітей у селищі.

Розуміючи важливість даної роботи, завідувач безпосередньо керує нею. За наслідками обліку дітей у закладі спланована та реалізується робота з батьками у напрямку підвищення їх педагогічних знань, озброєння методами навчання та виховання дітей у сім’ї.

Робота з дітьми, що не охоплені дошкільною освітою носить систематичний характер. Проведено обстеження мікрорайону поблизу ЗДО на наявність дітей дошкільного віку,які не відвідують дитячий садок, залучення їх до відвідування ЗДО.

Головною метою роботи колективу дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя.

Велика увага у роботі закладу приділялося наступності дошкільної та початкової освіти. Підвищуючи рівень мотиваційної готовності дітей до навчання в школі, вихователі знайомили дітей старших груп з правилами поведінки учнів, читали літературні твори про школу, проводили бесіди про школу, ходили на екскурсії до школи. Випускники нашого дитячого садка мають необхідну як загальну (фізичну, інтелектуальну, особистісно-вольову), так і спеціальну готовність (включаючи засвоєння предметних знань, умінь, навичок), підготовку до навчання в школі.

Педагоги працюють над створенням позитивного іміджу нашого дошкільного закладу постійно поповнюється інформація на власному сайті. Його інформація розрахована в першу чергу, на батьків наших вихованців, а також на колег району та всієї України. Цікаві статті, фотогалерея, форум – все це буде сприяє відкритості ЗДО, залученню батьків до життя їхніх дітей в закладі.

Отже ми маємо можливість спілкуватися з батьками, використовуючи Інтернет, що дуже зручно у наш час. Наш сайт, в першу чергу, буде адресований тим, хто зацікавлений у гармонійному і всебічному розвитку своєї дитини.

На нашому сайті родини можуть:

- дізнатися останні новини дошкільного навчального закладу та його досягнення;

- знайти інформацію про дитячий садок та його колектив;

- ознайомитися із життям дітей у групах;

- прочитати поради фахівців: вихователя-методиста, вихователів, психолога, інструктора з фізкультури, музичного керівника та медичної сестри;переглянути фотоматеріали.

V. РОБОТА З БАТЬКАМИ

Взаємодія з сім’ями вихованців протягом року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом. Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форми співпраці:батьківські збори, зустріч вчителів із майбутніми учнями. Батьки є активними помічниками і учасниками у різних формах роботи з дітьми.

У роботі з батьками практикувалося вступне анкетування, попередні візити батьків, що подали заяви до ЗДО, створення соціального портрета сім’ї новоприбулих дітей. Особливо хочеться відмітити проведення перших батьківських зборів з батьками майбутніх вихованців групи раннього віку. На зборах були присутні працівники закладу, завідувач, медична сестра. Батьки мали змогу отримати відповіді на важливі для них запитання та ознайомитися з особливостями роботи закладу, організації перебування дітей в ЗДО.

У кожній групі з початком навчального року було переоформлено батьківські куточки у яких постійно змінювався інформаційний матеріал. Спільно з батьками практикувалися дні відкритих дверей, батьки постійно мали змогу тримати на контролі харчування дітей, відкрито висловлювати пропозиції щодо меню. У цьому році батьки активно відвідували усі свята, причому їхні пропозиції та побажання щодо сценарію обов’язково враховувались.

Протягом року для батьків вихованців проведено ряд консультацій. Організовано конкурс для батьків та дітей «Спортивний інвентар власними руками», переможців нагороджено грамотами та подяками.

Приємно відмітити активність батьків дітей старших груп, які доклали максимум зусиль, щоб випускні свята їхніх дітей пройшли на найвищому рівні. Добре налагоджена робота співпраці батьківського комітету ЗДО. Значну допомогу надали батьки при організації проведення тренінгу евакуації дітей під час «Тижня безпеки». Передбачається участь батьків у косметичному ремонті приміщення, (групових кімнат) і, зважаючи на досвід минулих років, сподіваємось також на їх активну участь у співпраці з вихователями груп.

VI. АДМІНІСТРАТИВНО – ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ, ВИРОБНИЧІ НАРАДИ.

РОБОТА МЕДИЧНОГО КАБІНЕТУ

(організація харчування та відвідування дітьми ЗДО)

Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування їжі та зберігання продуктів харчування. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог щодо технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей та відсутність зауважень з боку санепідемслужби.

Питання харчування дітей в ЗДО було розглянуте на виробничих нарадах (протокол №3 від 04.04.2018.,№4 від 3.09.2018.,№5 від 10.10.2018.,№1 від 02.01.2019.,№2 від 12.02. 2019р.Систематично щоквартально видаються накази про виконання норм харчування в ЗДО (з повним аналізом та планом заходів відповідно до результатів).

У закладі харчуються діти пільгових категорій:

до 3 років

3-6 років

АТО

-

5

Багатодітні

-

7

Малозабезпечені

4

3

Робота з організації харчування дітей ЗДО здійснюється згідно з Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», № 202/165, 26.02.2013, наказу Про затвердження Змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

Усі продукти харчування, що надходять до ЗДО відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості, висновками санітарно-епідеміологічної експертизи. Закупівлю овочів та оформлення необхідної документації здійснює управління освіти.

Одним із важливих моментів контролю за якістю харчування дітей в ЗДО є виконання затвердженого набору продуктів, що реєструється медсестрою в «Журналі обліку виконання натуральних норм харчування». На основі даних цього журналу кожні 10 днів проводиться аналіз, а в разі потреби - корекція харчування. Кожного місяця медсестра готує звіт про баланс харчування дітей. Раз у квартал видається наказ про стан харчування в ЗДО.

Якість ведення документації на харчоблоці та в коморі обумовлена відсутністю зауважень контролюючих органів.

Старша медична сестра веде документацію щодо харчування дітей, разом з завідувачем та кухарем складає перспективне меню, меню-розкладку, здійснює контроль за харчуванням дітей, проводить санітарно-просвітницьку роботу серед батьків, контролює дотримання технології приготування їжі, вихід і якість готових страв, санітарний стан харчоблоку, дотримання правил особистої гігієни персоналом, відмічає в журналі здоров’я працівників харчоблоку своєчасність проходження медоглядів.

(таблиця виконання норм харчування за 9 місяців (2018-2019 н.рік.)

Усі продукти харчування, що надходять до ЗДО відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості, висновками санітарно-епідеміологічної експертизи. Норми харчування за 9 місяців складають 97%. Це говорить про погіршення харчування в цьому навчальному році в порівнянні з попереднім 2017-2018 роком. Головною причиною не виконання норм харчування є процедура розігрування тендерів і укладання договорів з районним відділом освіти та заміна постачальника. Особливо викликало занепокоєння постачання основних продуктів харчування (м’ясо, масло, риба).

На достатньому рівні ведеться медичне обслуговування, яке здійснює сестра медична Огієць Тетяна Анатоліївна, під керівництвом дитячого лікаря Барановської Лариси Миколаївни та під контролем завідувача. Головним завданням є дотримання санітарно-гігієнічного режиму в приміщенні і на території, проведення оздоровчо - профілактичної роботи кожного дня та організації харчування.

Планомірно проводяться антропометричні виміри дітей : групи раннього віку - 1 раз у місяць, садові групи - 1 раз у квартал. Проводиться огляд дітей на педикульоз один раз на тиждень. Раз на рік проводяться обстеження дітей на ентеробіоз.

Згідно наказу МОЗ України від 30.01.01р. «Про порядок профілактичних щеплень в Україні». Контроль за своєчасним проведенням щеплень ведеться медичним працівникам.

Хочеться звернути увагу на те, що вихователі працюють у тісному контакті з інструктором з фізкультури, із медичним персоналом закладу по оздоровчо-профілактичній роботі, проведено ряд переглядів різних форм роботи з фізвиховання, а саме: ранкова гімнастика, гімнастика пробудження, коригуюча гімнастика, організація фізичних занять та загартування на свіжому повітрі.

Постійно проводиться моніторинг захворюваності дітей ЗДО. Під особливим контролем температурний режим приміщень.

Аналіз захворювання проводиться на основі даних річного статистичного звіту, який складається на основі медичної документації, яка ведеться щоденно. На кожну дитину в групі ведеться лист здоров’я.

Систематично, в плановому порядку, та за епідеміологічними показниками санітарний стан ЗДО контролюється Головним управлінням санепідемслужби у Київській області із записами в санітарному журналі дошкільного закладу.

Дані про результати медичного обслуговування дітей в ЗДО фіксуються і зберігаються у порядку, встановленому МОЗ України.

Під контролем адміністрації залишається і медичне обслуговування педагогічних працівників і обслуговуючого персоналу. Двічі на рік працівники проходять поглиблений медичний огляд, проводиться обстеження в санбаклабораторії.

Відвідування дітьми ЗДО з 01.09.2018р. по 31.05. 2019р.

Відвідано – 12187 дітоднів

Пропущено –10118 дітоднів

По хворобі - 1269 дітоднів

Аналіз захворювання проводиться на основі даних річного статистичного звіту, який складається на основі медичної документації, яка ведеться щоденно. На кожну дитину в групі ведеться лист здоров’я. Систематично, в плановому порядку, ЗДО контролюється Головним управлінням Держсанепідемслужби у Київській області із записами в санітарному журналі дошкільного закладу.

Дані про результати медичного обслуговування дітей в ЗДО фіксуються і зберігаються у порядку, встановленому МОЗ України.

Під контролем адміністрації залишається і медичне обслуговування педагогічних працівників і обслуговуючого персоналу. Двічі на рік працівники проходять поглиблений медичний огляд, проводиться обстеження в баклабораторії.

VIІ. СИСТЕМА РОБОТИ ЗАКЛАДУ ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТРАВМАТИЗМУ

Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітнього процесу ЗДО якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.

За звітний період не зафіксовано випадки травмування дитини під час освітнього процесу. В закладі ведеться робота щодо безпеки життєдіяльності працівників. Систематично видаються накази з охорони праці.

Для працюючих розроблені і видані на руки інструкції з охорони праці, технологічні та посадові інструкції, які зберігаються на робочих місцях. Для проведення роботи з дітьми з проблем безпеки життєдіяльності, у методичному кабінеті є достатня кількість дидактичного матеріалу: демонстраційні картинки, дидактичні настільні ігри, добірки тематичної художньої літератури. Належна робота з профілактики нещасних випадків проводиться під час занять у вигляді різноманітної навчально-виховної роботи. Роботу з охорони праці, безпеки життєдіяльності у навчально-виховному закладі можна вважати достатньою.

Кожен працівник ЗДО проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні, так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.

Організація догляду за дітьми відбувається під постійним контролем адміністрації та медичного персоналу.

В розділі «Охорона праці і життєдіяльності дітей» були проведені спеціалістами тематичні консультації. Регулярно проводилися інструктажі з техніки безпеки. Також, вихователями усіх вікових груп планувалася і проводилася робота з дітьми для формування навичок безпеки життєдіяльності. Було поновлено плани евакуації. На нарадах при завідувачу ЗДО постійно були розглянуті питання щодо попередження дитячого травматизму; започаткована фонотека дидактичних ігор для кожної вікової групи, що сприяють закріпленню у дітей поведінки в екстремальних ситуаціях. У кожній віковій групі придбано аптечні ватно-марлеві пов’язки для кожної дитини. У батьківських куточках висвітлювалися такі теми: «Ваші діти повноправні громадяни України», «Обов’язки дорослих щодо безпеки і захисту дітей», «Надання першої допомоги при нещасних випадках».

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я педагогічних працівників.

В Колективному договорі між адміністрацією та профспілковим комітетом є перелік посад працівників ЗДО, яким надається додаткова відпустка до 7 календарних днів (окремим категоріям працюючих).

В дошкільному закладі всі працівники сумлінно виконують свої обов’язки, працюють творчо є невід’ємною складовою успішного управління закладом.

В закладі ведеться робота щодо безпеки життєдіяльності працівників.

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008 р. №1/9 – 811 «Про здійснення соціально – педагогічного патронату», інструктивно – методичних листів від 27.08.2000 р. № 1/9- 352, від 04.10.2007 р., № 1/9 – 583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» адміністрацією ЗДО розроблені заходи які включають:

- соціально − педагогічний патронат сімей, які мають дітей 5−6річного віку, котрі не відвідують дошкільний заклад;

- роз’яснення нормативних документів та ознайомлення з роботою закладу щодо охоплення дітей дошкільною освітою,

- планування роботи з дітьми та батьками,

- ознайомлення батьків з режимом роботи педагогів − спеціалістів,

- надання консультацій за запитом.

VIІІ. ПРОВЕДЕННЯ РОБОТИ ПО ЗВЕРНЕННЮ ГРОМАДЯН.

На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р., Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348, в дошкільному навчальному закладі № 53проведено ряд заходів, а саме : заведені журнали обліку особистого прийому громадян, реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

За вересень – травень 2018/2019 навчальний рік кількість усних звернень склала 38 чоловік.

ІХ. РОБОТА ПО ЗМІЦНЕННЮ МАТЕРІАЛЬНО – ТЕЗНІЧНОЇ БАЗИ

За 2018/2019 навчальний рік в дошкільному навчальному закладі за допомогою бюджетних коштів, благодійних внесків та спонсорської допомоги батьків була зміцнена матеріально-технічна база дошкільного закладу.

В закладі було здійснено наступні заходи:

  • виконано утеплення приміщення та частковий ремонт даху;

  • замінено покриття спортивного комплексу;

  • виготовлено та придбано навий спортивний інвентар;

  • придбано сигнальні майки;

  • закуплено собачки-маріонетки;

  • придбано канцтовари;

  • поповнено медичний кабінет дезінфікуючими засобами;

  • встановлено два ігрових комплекси для дітей старшого віку;

  • частково замінено предмети господарського вжитку.

Ми маємо задовільну матеріально-технічну базу, наш заклад користується попитом серед батьків, колектив може і хоче працювати.

Питання, які потрібно вирішувати надалі:

  1. Ремонт обмостки навколо будівлі ЗДО.

  2. Огляд та ремонт водогону.

  3. Заміна електронагрівного котла.

  4. Обладнання для ігрових майданчиків групи раннього та молодшого віку .

  5. Обладнання для спортивного майданчика.

  6. Тюлі на вікна.

  7. Постільна білизна (130 компл.).

  8. Тіньові навіси на лужку. Ремонт амфітеатру.

  9. Капітальний ремонт підлоги (шліфування паркету по всіх вікових групах).

  10. Ремонт сходової клітини лівого та правого крила.

  11. Придбання рушничків,покривалець,подушок.

  12. Закупівля горшків та стелажів для них .

  13. Косметичний ремонт всіх групових кімнат.

  14. Ковдра шерстяна (25 шт.)

  15. Посуд для дітей по групах (6 груп) .

  16. Каструлі алюмінієві (1 – 50 л, 1- 25 л, 1- 30 л, 1 – 6 л)

  17. Дитяча меблева стінка (1 шт).

  18. Шафа в гадероп (1 шт.).

  19. Стільці великі для дорослих (20 шт.)

  20. Письмовий стіл (5 шт.)


bottom of page